Ex natura viviere summum bonum est

Bear Petr

Chci se Vám představit. Přezdívku Bear jsem dostal od kamarádů. Medvěd představuje neústupnost, sílu při překonávání překážek a samotářství. Jelikož disponuji těmito vlastnostmi, nemuseli nic dalšího vymýšlet. Medvěda mám i v mém logu, ketré jsem si i nechal vytetovat. Jmenuji se Petr Beran, vystudoval jsem elektrotechniku - slaboproud a v tomto oboru působím stále. Od dětství jsem jezdil na letní tábory a zřejmě tam jsou počátky mého vztahu k přírodě. Na to navázaly trampské výpravy a ve čtrnácti letech jsem strávil v lese svůj první zcela samostatný vikend, který mne definitivněpřesvědčil o tom, že dělám to, co mne zajímá a obohacuje. A již tehdy jsem pochopil, že příroda je pro mne tak důležitá,že určitě bude hrát v mém dalším životě důležitou roli.

Zhruba o dva roky později jsem se začal zajímat i o military a airsoft, který jsem pár měsícůaktivně provozoval. Znalosti bushcraft ale začaly převládat a tak jsem se začal ubírat spíše tímto směrem. Informací bylo výrazně méně, než v současné době. Čerpal jsem je z knížek, filmů i webu a hned jsem se snažil si vše vyzkoušet v přírodě,abych to převedl do praxe. Potkával jsem se i s podobněnaladěnými lidmi a znalostí tak rychle přibývalo. Po několika letech jsem zjistil, že už nestíhám ve svém okolí odpovídat na dotazy na takto zaměřená témata a tak jsem se rozhodl umisťovat své poznatky a zkušenosti na mnou založený web. Jako dominantní způsob preztentace jsem vybral instruktážní videa a postupuji tak i nadále.

Podle ohlasů návštěvníků webu se mi převážně daří srozumitelně předávat své zkušenosti těm, kteří o tuto oblast mají také zájem. Na web přidávám i videa, která mi posílají další znalci či milovníci pobytu v přírodě,technik přežívání ap. Jsem rád, když mohu někomu dalšímu usnadnit či urychlit cestu, po které kráčím už hodně let a budu rád, když Vás pobyt v přírodě bude obohacovat tak, jak mne.


Načítání.

Spolupráce s Ministertsvem obrany

Survivalschool ve spolupráci s MOČR a MCM

Facebook

YoutubePočasí

Miniaplikace

Partneři:


Zálesáctvo