V nouzi budete potřebovat i znalosti zpracovávání zvěře. Je sice hezké něco ulovit, ale pokud nebudete vědět jak kořist správně vyvrhnout, zpracovat a připravit, v nejlepším případě přijdete o hodně drahocenné potravy a potrvá Vám její příprava dlouho. U nás je spoustu lidí kteří chovají kuřata, slepice, králíky. Proto byste si měli za někým takovým dojít, koupit si potravu a zkusit si jí zabít a připravit k jídlu. Dnešní člověk není zvyklý na něco takového. Myslím, že by spousta lidí byli vegetariáni, kdyby si měli potravu sami zabít. Není to rozhodně nic pěkného, ale patří to k životu. Uvědomte si, že všechny zvířata co si koupíte v obchodě, měla svoje životy. Jsme predátoři a myslím, že by jsme neměly opouštět od přímého zabíjení kořisti. Myslím, že by si to každý alespoň jedno za život měl zkusit a pokud nedokáže zabít zvíře, neměl by ho jíst a ani si ho kupovat v obchodech. Každopádně se Vám tyto znalosti mohou hodit jak při nouzové situaci, tak jen z čistě morálního hlediska.
Kořist musíte vždy zpracovat bezprostředně po ulovení. Jednak z hlediska kazení, tak proto že by Vám ho mohli sežrat predátoři. V zimě se maso tolik nekazí, v létě je dobré buď sušení, nebo uzení. Každopádně maso ukrýt nejlépe někde na větev stromu. Pokud budete v oblasti medvědů. Ideální je mít někde dál od tábora “spíž“ a potravu pověsit na strom. Pak budete mít jistotu, že ho k Vám neláká potrava. Maso zvěřiny je tuhé a tak by se mělo nechat pár dní vždy odležet. Pokud si to ale nemůžete dovolit, zpracujte ho ihned.
Bezprostředně po ulovení existuje takový jednoduchý postup, kterého byste se měli držet a myslete na to, že by se zvíře vždy mělo zpracovávat pověšené hlavou dolů. Lépe se tak odkrví, stahuje a vyvrhuje: