Živočišná potrava tvoří v jídelníčku člověka velice důležitou část. Díky této stravě se do těla dostávají bílkoviny a další látky potřebné k přežití. Na rozdíl od rostlin neobsahuje fauna tolik sacharidů, ale bílkovin, které ale jsou také potřeba k dodání energie. Rostlin se člověk tolik nenají jako kusu pořádné flákoty masa. Zelenina se rychle stráví a na delší dobu člověka nezasytí a proto je potřeba vědět jak využít i živočichy řekněme poněkud menšího vzrůstu. Nebudeme se zde bavit jen o flákotách zvěřiny, ale o trochu menších tvorech, kteří obsahují častokrát mnohem víc bílkovin nežli například kuřecí maso. Samozřejmě je to myšleno tak, když máte stejné gramové množství třeba kuřecích prsou a červů. 100g kuř. prsou obsahuje cca 25g bílkovin (cca 25%), u červů je to i několik desítek procent hmotnosti. Bohužel u nás a celkově ve světě mimo Asie se hmyz ještě moc nechytil. Na Východě je ale požírání červů, brouků a pavouků běžné. Pro nás to může být nechutné a nepochopitelné, ale to je to samé jako nějaké národy nepochopí, jak můžeme jíst krávy nebo prasata (Hinduisté, Islamisté).
Pokud Vám půjde o přežití, měli byste si rozmyslet svoje priority a opravdu zvážit jestli vám stojí za to sníst pár červů a žít, nebo umřít na nedostatek živin. Hmyz se může všelijak upravovat pro zmírnění vašeho odporu. Například se dá upražit, rozemlít na prach a posléze přidat třeba do polívky. Ani o tom nebudete vědět a doplníte si živiny.
I hmyz ale může být jedovatý a proto si tady ukážeme nějaké druhy. Před konzumací byste si ale měli opravdu zjistit o jaký druh hmyzu jde aby nedošlo třeba k záměně za podobný jedovatý hmyz. Takže… Pěkné čtení a DOBROU CHUŤ.