Ex natura viviere summum bonum est

Oblečení

Oblečení je jak v létě, tak i v zimě velice důležité a lidi dnes v moderní době neví jak se správně oblékat. Na těle by mělo být funkční oblečení, které bude odvádět pot od těla. Dají se dnes sehnat kvalitní a funkční materiály. Dále by na zimu mohla být taková slabší funkční mikina, která vlhkost dále odvádí pryč, ale zároveň i hřeje. Pak je další vrstva a tu by měla tvořit kvalitní například fleece mikina, nebo svetr. Opět odvádí vlhkost, ale už dokáže opravdu zahřát. Kvalitní bunda je další nutností. Gore-texové bundy neprofouknou a neproprší, ale opět odvádí vlhkost. Oblečení tím pádem může dýchat, ale naopak nepustí vlhkost dovnitř. Kvalitním oblečením byste vždy měli začít vycházky do přírody.

Pokrývka hlavy je také velice důležitá. Hlavou odvádíte spoustu tělesného tepla a to přece nepotřebujete. Stačí jakákoliv čepice, nebo klobouk. Spousta lidí nosí i kuklu přes obličej a tím si chrání i jeho části před větrem a omrzlinami.

Já osobně nohy moc neřeším, ale taky by se neměly podceňovat. Proto je opět dobré mít nějaké funkční prádlo pod normálními kalhoty.

Ponožky a boty jsou velice důležitou součástí oblečení. Jejich správný výběr je zásadní. Špatné ponožky se mohou shrnovat a bude se v botech potit noha a to není nikdy dobré jakékoliv funkční či vlněné ponožky jsou dobrá volba. Bavlna saje vlhkost, vlna hřeje. Na botech určitě nikdy nešetřete. Jednak se mohou brzy rozbít, nemusí fungovat tak, jak mají a co je hlavní, ze špatných bot se ničí nohy a celá klenba páteře. Někdo preferuje pohorky, někdo kanady, další zase goráče a někdo zase ne. Boty Vám hlavně musí vyhovovat a splňovat všechny vaše požadavky. Kvalitní boty, to je základ.

Spolupráce s Ministertsvem obrany

Survivalschool ve spolupráci s MOČR a MCM

Facebook

YoutubePočasí

Miniaplikace

Partneři:


Zálesáctvo