Ex natura viviere summum bonum est

Ozáření sněhem

Spousta lidí dnes bohužel ani neví, že může docházet k nějakému ozáření sněhem. Bohužel je tomu opravdu tak. Pokud je krajina zasněžená a nevyčnívají nějaké zasněžené části, oko je oslepeno slunečním svitem odrážejícím se od sněhu. Na první pohled Vám to asi nic neudělá, ale po několika hodinách můžete cítit bolet očí, které mohou i napuchnout. V některých případech může dojít i k zánětu spojivek. Proto byste nikdy neměli podceňovat ozáření sněhem.

Pokud máte sluneční brýle, je vždy dobré je použít. Pokud jimi ale nejste vybaveni, existuje pár fíglů, které lze v krizové situaci použít. Ta nejzákladnější z nich je potření očních víček a prostoru kolem očí něčím černým. Můžete použít například fixu, uhlík z ohniště, maskovací barvy. Prostě cokoliv, co vám ztmaví světlo přicházející do očí. Dále lze použít některé z improvizovaných brýlí. K tomu Vám může dopomoci kus březové kůry, do kterého si vyříznete malé otvory. Stejně dobře může pomoci kus tmavé látky, duše z kola, plastu.

Improvizaci se meze nekladou a myslím, že když trochu zapřemýšlíte, jistě na něco přijdete. Určitě je lepší si v krizové situaci takové brýle vyrobit, než pak trpět a třeba i zemřít. Oči jsou lidský nejpoužívanější smysl. Pokud o ně přijdete, dostanete se do problémů…


Načítání.

Spolupráce s Ministertsvem obrany

Survivalschool ve spolupráci s MOČR a MCM

Facebook

YoutubePočasí

Miniaplikace

Partneři:


Zálesáctvo